O mnie

Nazywam się Janek Kapela...

Jeśli tutaj jesteś, to zapewne ciekawi Cię moja osoba. Nic w tym dziwnego, skoro jestem jedynym takim nastolatkiem w Polsce. Podobno też jestem najmłodszym trenerem i mówcą w tym kraju. Mam za sobą trudne lata pełne wyrzeczeń, bólu, cierpienia i wielu porażek, dlatego w kilku słowach chciałbym opisać siebie – Janka Kapelę.

Od początku...

Zacznijmy od tego, że przedsiębiorczością zacząłem interesować się, gdy skończyłem zaledwie 7 lat. Ale co najciekawsze, to nie zainteresował mnie biznes sam w sobie, a programowanie. Od urodzenia jestem osobą, która jest bardzo zdeterminowana. Zawsze jak czegoś chciałem, to tak długo o to walczyłem, dopóty dopóki tego nie zdobyłem. Czy to dobrze, czy to źle musisz ocenić sam, natomiast jestem pewien, że właśnie to doprowadziło mnie do miejsca w którym jestem obecnie. A gdzie jestem?

Zwykły nastolatek...

Jestem zwykłym nastolatkiem, a może niezwykłym… Do 13 roku życia programowałem. Próbowałem wielu rzeczy, a w zasadzie nie skłamałbym, gdybym napisał, że próbowałem wszystkiego. Większość z tego mi nie wychodziła, natomiast ja się nie poddawałem w poszukiwaniu siebie. Stworzyłem Startup Młodych, czyli w zasadzie jedyny taki projekt na świecie, który zrzesza, edukuje i wspiera kreatywną i ambitną młodzież. Napisałem również książkę i ją wydałem. W wieku 13 lat zorganizowałem w luksusowym hotelu swoją pierwszą w życiu rozwojowo-biznesową konferencję, na którą przyszło… 15 osób 🙂 Dziś jednak na moje szkolenia przychodzą dziesiątki, a czasami nawet i setki ludzi, których łączy jedno – są spragnieni wiedzy. Doskonale wiem, co to znaczy marzyć i być na tyle zdeterminowanym, by pomimo kłód pod nogami i braku wsparcia iść po swoje i te marzenia spełniać. Potrafię wyciągać wnioski, dlatego każde niepowodzenie traktuję jako doświadczenie i lekcję, dzięki której przy następnej okazji robię daną rzecz 10x lepiej. Od urodzenia uczę się na własnych błędach, stąd już trochę pozdzierałem sobie kolana.

Mam misję...

Wierzę, że zmienię świat. A przynajmniej, że zmienię świat jednej osoby. Uważam, że w obecnych czasach mamy ogromne możliwości i nieskończone narzędzia do tego, by łamać stereotypy i wychodzić poza schematy, w efekcie czego kreować swoją przyszłość i spełniać SWOJE marzenia, nie czyjeś.